Strona do poprawnego działania wykorzystuje technologie Cookies, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies

CHIPTUNNINGStrojenie mapy silnika (tzw. CHIP-TUNING).

Całkowicie bezinwazyjny i najczęściej przeprowadzany po złączu diagnostycznym OBD2.

Tak zwany CHIP-TUNING to elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu (optymalizacja parametrów). Daje radość z jazdy i podnosi bezpieczeństwo na drodze. Pozwoli Państwu odkryć swoje auto na nowo – szybsze, bezpieczniejsze, zużywające mniej paliwa. CHIP-TUNING polega na wykorzystaniu rezerw, jakie zostawił producent. Takie rezerwy są największe w autach z turbosprężarkami.

Na czym naprawdę polega CHIP-TUNING?

Samochód posiada urządzenie nazywane sterownikiem silnika (ECU). Jest to komputer odpowiadający za pracę silnika w każdych warunkach prędkości i obciążenia. ECU dysponuje wiedzą o tym,
jak sterować paliwem i zapłonem/kątem wtrysku w dowolnych warunkach. Odbiera on również informacje z innych sterowników, np. Skrzyni biegów lub układu kontroli trakcji. Modyfikacja  tych parametrów wykonywana jest poprzez wgranie programu do sterownika za pomocą interfejsów wykorzystując gniazdo diagnostyczne (OBD).
W niektórych pojazdach wymagane jest wyjęcie sterownika ECU i otwarcie go lub podpięcie się bezpośrednio do pinów we wtyczce (tzw. Bench).

Niezależnie od metody, oczekiwany efekt jest ten sam, wzrost mocy i momentu obrotowego. Generalnie takie umiejętności, wraz z wiedzą na temat sposobu przerabiania map sterowników wymagają doświadczenia i olbrzymiej wiedzy.

Moce, które „serwujemy” to wzrost od ok. 15-25%.

Program jest każdorazowo pobierany z samochodu i na jego podstawie modyfikowany.
Należy pamiętać, że moc po modyfikacji może się różnić w sytuacji gdyby z jakiegoś niewyjaśnionego
i rzadko spotykanego powodu Państwa samochód fabrycznie nie osiągał zadeklarowanej i zapewnionej przez producenta mocy fabrycznej, a nie posiadał żadnych usterek. Należy wtedy przyjąć, że wzrost mocy i tak będzie bardzo odczuwalny, ponieważ mimo wszystko zostanie on podniesiony w bezpiecznych granicach ok 15-25%
NIE WGRYWAMY GOTOWCÓW!

Współpracujemy z tunerami, którzy mają 20 lat doświadczenia w modyfikacjach map sterownika silnika, głównie w marce BMW. Dostroili oni już setki tysięcy samochodów. Ich wiedza i doświadczenie to bezproblemowa eksploatacja Państwa samochodu, co bywa kluczowe, a jednak, przy słabej jakości modyfikacji, nieoczywiste.

Modyfikując swój samochód u nas mogą być Państwo pewni, że otrzymują najwyższej jakości produkt na rynku, opracowywany przez najlepszych inżynierów oprogramowania na świecie.


Chcesz wiedzieć jak wzrośnie moc twojego samochodu? 

Pod poniższym formularzem wyślij do nas Markę, Model, Rodzaj paliwa oraz moc swojego samochodu w celu wyceny.


WYCENA